6.5 C
Brno
Středa, 29 března, 2023
DomůRady a NávodyÚčinné tipy, jak se holit „tam dolů“

Účinné tipy, jak se holit „tam dolů“

Date:

Nenechte si ujít

Magie

Magie je silou, která se projevuje v mnoha formách...

Život s atopickým ekzémem: Jaké jsou hlavní spouštěče?

Atopická pokožka vyžaduje speciální péči. Co je atopický ekzém?Výraz ekzém...

Zázračný rakytník. Znáte všechny jeho výhody?

Plody rakytníku řešetlákového mají výrazné léčivé účinky. Vysoká koncentrace léčivých...

Cvičení během menstruace – ano nebo ne?

Přizpůsobte sportovní aktivitu vlastnímu tělu. U každé ženy probíhá menstruace...

Sedm fitness trendů, které byste měli letos vyzkoušet

Jsou efektivní, ověřené a opodstatněně oblíbené. Existují desítky způsobů, jak...
- Komerční sdělení -časopis

Jak se zbavit ochlupení v oblasti intimních partií co nejšetrněji?

Mnohé z vás si to už párkrát v životě vyzkoušely a vědí, že domácí depilace strojkem či voskem je bolestivá záležitost, která je často doprovázena nepříjemnými kožními projevy.

Nejrychlejší je proces depilace voskem, ale za tu ukrutnou bolest to někdy nestojí, i když se svěříte do rukou profesionála. Možností je několik. Vybírat můžete na základě bolestivosti, ceny i konečného výsledku.

Jaké metody dnes existují?
Laserová epilace – v současnosti neexistuje účinnější metoda pro odstranění chloupků z různých částí těla. Ale je zároveň i nejdražší, ale nejméně bolestivá. Vyžaduje však několik opakování v rozmezí několika měsíců, aby byly chloupky odstraněny dokonale.

Vosk – můžete si vybírat mezi studeným a teplým a obě procedury můžete absolvovat doma nebo u odborníka. Studený vosk se však pro velkou bolestivost nedoporučuje při odstraňování chloupků z intimních partií. Za tu bolest to nestojí, i když je to efektivní proces.

Depilační krémy, mléka a pěny – jsou šetrnější, pokud netrpíte přecitlivělostí na některé látky obsažené v takových přípravcích. Než je použijete, aplikujte malé množství na kůži, abyste zjistili, zda se projeví alergie nebo ne. Chloupky odstraní, ne však úplně, následně je třeba oholit příliš odolná místa.

Strojky – na trhu dnes naleznete depilační strojky, holicí strojky i epilátory. Než si pokožka zvykne na epilátor, je to utrpení a často je holení doprovázeno podrážděním pokožky a vznikem zánětů a vyrážek.

Žiletka – je nejrychlejší, nejlevnější a bezbolestná, ale efekt její práce je jen krátkodobý. Preferujte však mokré holení, kupujte si žiletky určené pro dámskou pokožku a svou pleť na holení důkladně připravte.

Pravidla správného domácího holení
1.Nevynechávejte přípravu
Pokud jste chloupky v intimních partiích chvíli ignorovali nebo se k tomu chystáte poprvé a vaše chloupky jsou delší, ušetříte práci žiletce tím, že si je zkrátíte nůžkami.

No ať už se holíte „tam dolů“ pravidelně nebo jste nováček, dopřejte chloupkům možnost změknout a stát se jemnějšími.

Holení tedy absolvujte až na konci sprchování či koupele, aby byly chloupky měkké a poddajné. Holení tak půjde hladší a vyhnete se nežádoucímu podráždění pokožky.

  1. Investujte do kvalitní žiletky
    Při holení oblasti bikin se vyhněte používání žiletky s příliš četnými čepelemi. Ty mohou nadměrně dráždit citlivé intimní partie, zvláště pokud se holíte každý den.

Dobrým pravidlem je také používat dvě různé žiletky – jednu na oblast bikin, druhou na zbytek těla. Zároveň byste neměli čekat, až vám žiletka začne u vany rezavět. Měnit ji je ideální již po čtvrtém holení.

  1. Peeling by měl být prioritou
    I samotné holení působí na pokožku jako peeling, to však nestačí. Než se začnete holit, dopřejte pokožce peeling, který ji zbaví odumřelých buněk a nečistot.

Ty se potom nezachytí mezi čepele žiletky a ona bude pracovat tak jak má. Ani s peelingem těla to však nepřehánějte, postačí ho absolvovat jednou za týden. Jinak opět riskujete podráždění.

4.Postupujte správným směrem
Abychom dosáhli při holení žiletkou maximálního efektu, tahy vedeme proti růstu chloupků. To však způsobuje dráždění, následný zánět a neestetické kožní vyrážky. Při holení tedy postupujte ve směru růstu chloupků a vyhnete se tím i jejich zarůstání.

Druhou vadou je vytváření příliš velkého tlaku žiletky na pokožku. Přistupujte k pokožce jemněji a po chloupcích žiletkou přecházejte jen lehce.

5.Hydratační tečka na závěr
Holení a rovněž koupel jsou pro pokožku vyčerpávající aktivity. Aby se uklidnila a zregenerovala, aplikujte na ni po osušení jemný hydratační neparfémovaný krém bez obsahu alkoholu. Pro intimní partie to platí dvojnásob.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek