6.5 C
Brno
Středa, 29 března, 2023
DomůRady a NávodyJak zvládnout práci s make-upem jako profesionál

Jak zvládnout práci s make-upem jako profesionál

Date:

Nenechte si ujít

Magie

Magie je silou, která se projevuje v mnoha formách...

Život s atopickým ekzémem: Jaké jsou hlavní spouštěče?

Atopická pokožka vyžaduje speciální péči. Co je atopický ekzém?Výraz ekzém...

Zázračný rakytník. Znáte všechny jeho výhody?

Plody rakytníku řešetlákového mají výrazné léčivé účinky. Vysoká koncentrace léčivých...

Cvičení během menstruace – ano nebo ne?

Přizpůsobte sportovní aktivitu vlastnímu tělu. U každé ženy probíhá menstruace...

Sedm fitness trendů, které byste měli letos vyzkoušet

Jsou efektivní, ověřené a opodstatněně oblíbené. Existují desítky způsobů, jak...
- Komerční sdělení -časopis

Není jedno, jaký make-up použijete na svou pleť. Naučte se s ním pracovat správně a vytvořit dokonalý základ pro krásný vzhled.

Povinná výbava
Do vybavení běžné ženy patří určitě make-up, pudr, spirála, oční stíny a pár rtěnek. Vizážistka Lucia Sládečková má toho ve své profesionální výbavě mnohem více, ale svým klientkám doporučuje mít na poličce v koupelně kvalitní sérum a hydratační krém, správně zvolený make-up, korektor, tvářenku, ale i štětce a pomůcky, kterými přípravky na pleť nanesete.

Z toho vyplývá, že předtím, než se zásobíte různorodou dekorativní kosmetikou, ujistěte se, že máte vše, co potřebujete k péči o zdraví a vzhled vaší pleti.

Pleťová séra zažívají v současnosti velký „boom“. Jsou považovány za koncentráty krásy v lahvičce. Pokud si neumíte vybrat, které sérum je pro vás to správné a jak si vybrat, poradíme vám v tomto článku.

Pozor, jak nanášíte make-up
Možná i vy ráno ve spěchu make-up nanášíte prsty, ale existují čistší a efektivnější techniky, než na to, abyste se vyhnuli vynechaným místům a omylům.

Vizážistka radí make-up nanášet štětcem. I když to může být na první pokus obtížnější, časem si na to zvyknete a správnou techniku se naučíte.

Štětec s make-upem pracuje jemněji a rozetře ho doztracena. Nezapomínejte také na aplikování make-upu až na krk. Neskončete u brady, ale pokračujte plynule ke krku, vyhnete se tak efektu odříznutého obličeje, který může pokazit celkový vzhled.

„Podklad pod make-up není nutný, ale některé typy pleti si ho přímo ptají. Máme různé druhy podkladových bází. Například na póry. Lícní kosti jsou nádherný rys obličeje, je dobré je zvýraznit pudrem nebo tvářenkou. Nanášení by však mělo být velmi opatrné, nelíbí se mi, když dámy zvolí příliš výrazné červené odstíny. Všechno je o tom, abychom se dobře cítili,“ vysvětluje celou podstatu Lucie Sládečková.

Aby make-up vydržel co nejdéle
V případě trvanlivosti make-upu je komplikovanější mastná pleť. „Důležité je zpracování, technika. Dámám, které mají problematickou pleť, doporučuji nosit pudr a odmašťovací ubrousky,“ radí odbornice.

V případě, že si neumíte poradit, obraťte se na odborníky. Existují kurzy sebalíčení, které vás naučí vše potřebné.

I čištění musíte přizpůsobit typu pleti
„Máte-li problematickou, aknózní pleť, hledejte příčinu uvnitř. Řešení na každý problém s pletí naleznete u odborníků. Odličování je důležitou součástí líčení. Denně! Pokud se vám stane, že se neodlíčíte, zkuste se věnovat pleti ráno a to hloubkově,“ upozorňuje vizážistka.

Problémy s pletí mohou být znamením vnitřních zdravotních problémů, o kterých možná nevíte. Hormonální nerovnováha, gynekologické problémy, zánět mandlí nebo problémy se štítnou žlázou.

Je toho víc, ale přijít na to musíte s pomocí lékaře. Druhou banální a velmi častou příčinou je nesprávné čištění a péče o pleť.

Čištění pleti zaveďte mezi své každodenní činnosti. Po čase bude tato aktivita ráno i večer automatická. Zde vám poradíme základní pravidla správného čištění pleti.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek