6.5 C
Brno
Středa, 29 března, 2023
DomůRady a NávodyPět míst na těle, na které zapomínáte při každodenní péči

Pět míst na těle, na které zapomínáte při každodenní péči

Date:

Nenechte si ujít

Magie

Magie je silou, která se projevuje v mnoha formách...

Život s atopickým ekzémem: Jaké jsou hlavní spouštěče?

Atopická pokožka vyžaduje speciální péči. Co je atopický ekzém?Výraz ekzém...

Zázračný rakytník. Znáte všechny jeho výhody?

Plody rakytníku řešetlákového mají výrazné léčivé účinky. Vysoká koncentrace léčivých...

Cvičení během menstruace – ano nebo ne?

Přizpůsobte sportovní aktivitu vlastnímu tělu. U každé ženy probíhá menstruace...

Sedm fitness trendů, které byste měli letos vyzkoušet

Jsou efektivní, ověřené a opodstatněně oblíbené. Existují desítky způsobů, jak...
- Komerční sdělení -časopis

Jsou části našeho těla, na které často zapomínáme, ale i tak si zaslouží naši péči.

Krk a dekolt
Tuto část těla vystavujeme na obdiv podobně jako tvář, ale nevěnujeme jí ani zdaleka takovou péči. Všimneme si jí, až když se objeví na krku a dekoltu vrásky.

Mnoho žen dokonce nanáší make-up jen po okraj obličeje a ne do ztracena až ke krku. Pleť obličeje a krku se tak výrazně liší a kazí dobrý dojem, kterého jsme chtěli dosáhnout.

Navíc krk a dekolt vystavujeme slunci stejně intenzivně jako obličej, a když zapomínáme tato místa chránit krémem s ochranným faktorem, rychle stárnou.

Pleť na krku a dekoltu je velmi jemná, proto bychom měli s pravidelnou péčí začít už po pětadvaceti, nejpozději ve třicítce.

Dopřejte si hydrataci formou masky, nezapomínejte na ošetření vhodným krémem, který by měl zejména v létě obsahovat ochranný faktor před slunečním zářením a na dokonalé odstranění make-upu večer před spaním.

Prsa
Ženské prsa zažívají doslova boom. V trendu jsou plné dekolty a na objemu jim přidáváme oblíbenými push-up podprsenkami.

Jenže i pokožka na těchto místech stárne a speciální podprsenky způsobují vytváření nepěkných vrásek mezi prsy. Existují přípravky, které ošetří namáhanou nebo ochablou pokožku a dodají jí pružnost, pevnost, vitalitu i objem.

Během života mohou totiž prsa měnit vlivem změny hmotnosti, stárnutím nebo těhotenstvím a kojením svůj tvar.

Nemyslíme tím zaručené zázračné krémy pro zvětšení poprsí, ale péči, která dokáže svým složením ovlivnit lipidy v tukových buňkách, stimulovat fyziologický kožní mechanismus, syntézu kolagenu a buněčnou vitalitu. Pravidelnou péčí tak můžete dosáhnout pevnější a oblejší prsa bez zásahu chirurga.

Ruce
Pokožka na rukou je v létě vystavena slunečnímu záření a v zimě chladu a větru. Říká se, že pokud věk nepoznáte na tváři, prozradí ho ruce.

Zbytečně si uděláte krásnou manikúru, pokud je pokožka na rukou vysušená, vrásčitá a poseta pigmentovými skvrnami.

V létě určitě nezapomínejte nanášet krém s ochranným faktorem i na ruce, zabráníte tak vzniku pigmentových skvrn a zbytečnému stárnutí pokožky na rukou.

V případě vysušení pokožky v chladných měsících si dopřejte parafínový zábal nebo naneste silnější vrstvu krému na noc a navlečte bavlněné rukavičky.

Pokožka bude ráno hebká, hydratovaná a krásná. Stále mějte po ruce krém na ruce a a naneste jej po každém umytí rukou.

Na tyto partie existují i speciální antiagingové přípravky. Pokud vám překáží pocit mastnoty, krém nanášejte jen na hřbety rukou a rozetřete si ho vzájemným třením.

Kolena
Kolena jsou velmi namáhanou částí těla, proto bývá pokožka na nich vysušená a rychleji stárne. Určitě jste už slyšeli, že mnohé celebrity si dávají kolena dokonce chirurgicky upravit a omladit.

Při běžné péči by určitě nemělo chybět pravidelné ošetření vhodným přípravkem, aby pokožka v těchto partiích zůstala hydratovaná, pružná, pevná a nezačala ovísat.

Vyberte si hutný krém s obsahem omega 3 mastných kyselin nebo výživné tělové máslo s koncentrací těchto výživných látek.

Ramena
I pokožka na pažích stárne. Dokonce může ovísat a vytvářejí se na ní nepěkné prohlubně, které vypadají jako celulitida.

Základem péče je zpevnění svalstva, kterého docílíte pravidelným cvičením a poté vhodné ošetření. Na trhu jsou také speciální kosmetické přípravky, které dokáží do jisté míry nahradit cvičení.

Zlepší kontury, vytvarují vnitřní stranu paží a celkově ji zeštíhlí. Speciální komplex látek bojuje proti akumulaci nadbytečných tuků a lipidů v kožních tkáních, zpevňuje a zhutňuje strukturu kůže. Můžete je používat jako jednorázovou kúru nebo nepřetržitě.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek