6.5 C
Brno
Středa, 29 března, 2023
DomůZdravíTéměř dvě třetiny žen se aktivně zajímají o zdraví svého partnera

Téměř dvě třetiny žen se aktivně zajímají o zdraví svého partnera

Date:

Nenechte si ujít

Magie

Magie je silou, která se projevuje v mnoha formách...

Život s atopickým ekzémem: Jaké jsou hlavní spouštěče?

Atopická pokožka vyžaduje speciální péči. Co je atopický ekzém?Výraz ekzém...

Zázračný rakytník. Znáte všechny jeho výhody?

Plody rakytníku řešetlákového mají výrazné léčivé účinky. Vysoká koncentrace léčivých...

Cvičení během menstruace – ano nebo ne?

Přizpůsobte sportovní aktivitu vlastnímu tělu. U každé ženy probíhá menstruace...

Sedm fitness trendů, které byste měli letos vyzkoušet

Jsou efektivní, ověřené a opodstatněně oblíbené. Existují desítky způsobů, jak...
- Komerční sdělení -časopis

Vyplývá to z internetového průzkumu, který loni zrealizovali představitelé občanského sdružení Slovenský pacient.

Téměř 62 procent žen se aktivně zajímá o zdraví svého partnera. Vyplývá to z průzkumu občanského sdružení Slovenský pacient, který zrealizovali prostřednictvím dotazníku od 16. července do 5. září 2016 na své webstránce.

Do průzkumu se zapojilo celkem 1219 respondentek, z nichž až 84,7 procenta uvedlo, že znají zdravotní stav svého partnera. Výsledky průzkumu na dnešní tiskové konferenci představil Ján Mutala z OZ Slovenský pacient.

Vliv na partnerský život
Ženy v průzkumu dále například hodnotily zdravotní stav svého partnera, přičemž 42 procent ho označilo jako dobrý, 42,7 procenta jako uspokojivý, 12,4 procenta jako neuspokojivý, 2,3 procenta jako špatný a zbývajících 0,6 procenta ho neumělo zhodnotit.

Pouze 38,2 procenta respondentek uvedlo, že jejich partner se jednoznačně zajímá o své zdraví, odpověď „spíše ano“ zvolilo 40,9 procenta. Naopak až 68,7 procenta žen uvedlo, že jejich partner chodí na preventivní prohlídky.

Téměř třetina prohlásila, že zdravotní stav jejich partnera má vliv na jejich partnerský život, dalších 31,5 procenta uvedlo, že spíše ano.

Nejčastější diagnózy
Pěti nejčastějšími diagnózami partnerů dotázaných žen byly nemoci pohybového aparátu (33,4 procenta), srdečně-cévní onemocnění (25,8 procenta), nemoci zažívacího traktu (19,2 procenta), kožní onemocnění (15,9 procent) a neurologické choroby ( 12,4 procenta).

Z výsledků také vyplynulo, že výše dosažené vzdělání mužů nemá vliv na uvědomělost v otázkách zdraví a míru absolvování preventivních prohlídek.

Na tento průzkum naváže kampaň s názvem Zavolej svého chlapa, kterou OZ Slovenský pacient připravuje ve spolupráci se Slovenskou společností všeobecného praktického lékařství.

Kampaň odstartuje v červnu a potrvá do konce srpna, přičemž jejím cílem jí zvýšit procento mužů, kteří absolvují preventivní prohlídky.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek