6.5 C
Brno
Středa, 29 března, 2023
DomůRodinaCestujete s malými dětmi? Těchto devět vynálezů vám to usnadní

Cestujete s malými dětmi? Těchto devět vynálezů vám to usnadní

Date:

Nenechte si ujít

Magie

Magie je silou, která se projevuje v mnoha formách...

Život s atopickým ekzémem: Jaké jsou hlavní spouštěče?

Atopická pokožka vyžaduje speciální péči. Co je atopický ekzém?Výraz ekzém...

Zázračný rakytník. Znáte všechny jeho výhody?

Plody rakytníku řešetlákového mají výrazné léčivé účinky. Vysoká koncentrace léčivých...

Cvičení během menstruace – ano nebo ne?

Přizpůsobte sportovní aktivitu vlastnímu tělu. U každé ženy probíhá menstruace...

Sedm fitness trendů, které byste měli letos vyzkoušet

Jsou efektivní, ověřené a opodstatněně oblíbené. Existují desítky způsobů, jak...
- Komerční sdělení -časopis

Ať už se s dětmi přesouváte po městě nebo do jiné země, některá z těchto užitečných pomůcek se vám určitě sejde.

Lehátko do letadla
Letecké společnosti od rodičů nepožadují, aby si zakoupili další sedadlo navíc, pokud cestují s batoletem. Držet však dítě v náručí po celou cestu může být pro rodiče i dítě často náročné a únavné. I proto vznikl tento zajímavý způsob, jak nalézt pro dítě komfort v letadle.

Kočárek s kolem, kolo s kočárkem
Takový vynález je vhodný pro rodiče s dětmi, které už dokáží obsedět ve skromnějším kočárku, ale stále je jezdit po městě pěšky či s obyčejným kočárkem komplikované.

Pro sportuchtivé rodiče už na trhu dlouhá léta existuje malá sedačka, kterou si lze namontovat na kolo. Toto je další užitečná alternativa na krátké i delší trasy, rychlé přesuny po městech či procházky.

Nosič dětí na ramena
Pokud jste rodičem, určitě jste nejednou posadili své dítě na ramena. Tady se ale může stát, že při chvilce nepozornosti se dítě uklouzne, lekne a orpí dozadu. Tím se namáhá páteř váš i vašeho dítěte.

Relativně bezpečné řešení vymyslela společnost, která sestrojila „podpěru“ pro děti, které sedí dospělým na ramenou. Pokud zrovna nemůžete dítě držet oběma rukama nebo se chcete ujistit, že vaše ratolest neuklouzne dozadu, vyzkoušet můžete tuto inovaci.

Cestovní podložka na přebalování
Cestovní přebalovací podložku si můžete koupit, ale patříte-li k těm šikovnějším, její výrobu zvládnete i doma. Přesný postup naleznete v podzimním online časopise Art mama. Časopis je zdarma a pro všechny.

Náramek s kontaktem
Toto je jedna z pomůcek, při které doufáte, že ji nebudete potřebovat. No tento pás se vám sejde v místech, kde se pohybuje mnoho lidí. A může se stát, že dítě ztratíte z dohledu. Zábavné parky, rušná centra měst, pláže, to všechnu jsou místa, ve kterých je tento pás užitečným pomocníkem.

Princip je jednoduchý. Uvnitř náramku je papírek, na který napíšete potřebné kontakty a informace. V případě, že se vaše dítě, nebodaj, někde ztratí, ten, kdo ho najde, vám okamžitě může zavolat a dovést ho zpět.

Kolečka na autosedačku
Cestování s dítětem občas zahrnuje nosič, autosedaček, kočárek. To vše musíte vláčet s sebou, což znamená pro mnohé zátěž. Existuje však praktické řešení, které z autosedačky udělá rychle přenosný předmět – kola, která se mohou k autosedačce připojit a tím vznikne jakýsi provizorní kočárek, se kterým můžete dítě přenášet letištěm a po příletu si jej opět posadit do auta.

Nosič
Jedná se o jednu z věcí, která iu nás na Slovensku nabírá na oblibě. Rodiče stále častěji vyměňují ležení v kočárku za praktické nošení, dokonce si matky vytvářejí skupiny na sociálních sítích, ve kterých si radí, jak děti nosit správně a jaké produkty k tomu využívat.

Nosiče se nabízejí ve formě nadrozměrných šátků, které však musíte umět správně uvázat, aby šlo o ergonomicky funkční pomůcku, která neškodí páteři dítěte.

Na trhu najdete také nosiče se speciálními konstrukcemi s „modernějším“ vzhledem. Zastánci nošení ho prezentují jako jednu z forem sbližování se svými dětmi a neustálým kontakt rodiče se svým potomkem.

S dítětem se tak můžete vydat na rychlý nákup, procházku bez omezení či turistiku.

„Redukce“ na židli
Ne v každém zařízení, instituci či restauraci jsou k dispozici židle a sedačky i pro děti. Tehdy si rodič jako první zvolí posadit si dítě na kolena nebo ho nechat v kočárku. Některé zručné maminky si však vymslely jakousi redukci, která ze židle pro dospělé udělá sezení i pro menší děti.

Kus látky je ušit tak, aby dítě na židli podržel a zajistil vystřené držení těla. Na stránce Sleepingbaby.net naleznete jeden z mnoha návodů, jak si tento vynález vlastnoručně ušít.

Přenosná sedačka
Další pomůcka k sezení pro batolata je přenosná židle, kterou si můžete namontovat na jakýkoli stůl. Konstrukcí existuje několik, vybírat si můžete z různých typů. Sedačku lze snadno přenášet ve speciálním balení v podobě malé tašky.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek