6.5 C
Brno
Středa, 29 března, 2023
DomůZdravíZázračný rakytník. Znáte všechny jeho výhody?

Zázračný rakytník. Znáte všechny jeho výhody?

Date:

Nenechte si ujít

Magie

Magie je silou, která se projevuje v mnoha formách...

Život s atopickým ekzémem: Jaké jsou hlavní spouštěče?

Atopická pokožka vyžaduje speciální péči. Co je atopický ekzém?Výraz ekzém...

Cvičení během menstruace – ano nebo ne?

Přizpůsobte sportovní aktivitu vlastnímu tělu. U každé ženy probíhá menstruace...

Sedm fitness trendů, které byste měli letos vyzkoušet

Jsou efektivní, ověřené a opodstatněně oblíbené. Existují desítky způsobů, jak...

Téměř dvě třetiny žen se aktivně zajímají o zdraví svého partnera

Vyplývá to z internetového průzkumu, který loni zrealizovali představitelé...
- Komerční sdělení -časopis

Plody rakytníku řešetlákového mají výrazné léčivé účinky.

Vysoká koncentrace léčivých látek, které obsahují plody rakytníku řešetlákového se uchovává v jeho oleji. Například obsah vitamínu A, jehož provitamínem je beta karoten, je v rakytníku třikrát vyšší než v mrkvi. Dále jsou to vitamíny B1, B2, B6, vitamíny D, E, F, K, P a nenasycené omega mastné kyseliny.

V rakytníkovém oleji se nacházejí omega 3,6 a P kyseliny, díky čemuž je výbornou prevencí kardiovaskulárních chorob. V boji proti volným radikálům pomáhá silný antioxidant v podobě omega 7 mastné kyseliny, která má v rakytníkovém oleji až čtyřicetiprocentní zastoupení.

Žaludek a imunita
Omega 7 mastná kyselina ovlivňuje také snížení kyselosti žaludečních šťáv. Rakytníkový olej je proto výbornou prevencí proti vzniku žaludečních vředů. Vitamíny z rakytníku mají významný vliv i při budování imunity.

Jde zejména o vitamín C, jeho účinek je v rakytníku posílen přítomností antioxidantu vitamínu P. Odolnost organismu posiluje i přísun nenasycených mastných kyselin. Užívání tobolek s rakytníkovým olejem urychluje rekonvalescenci po nemoci a po chirurgických zákrocích.

Ochrana kůže
V rakytníkovém oleji se nachází vitamín E, který prodlužuje život buňkám a je nezbytný pro obnovu tkání. Pro dobrý stav kůže jsou důležité také vitamíny B, A a beta karoten.

Nenasycené mastné kyseliny zásobují kožní buňky výživou a podílejí se na stavbě a regeneraci buněčných stěn. Rakytník pomáhá také při kožních poraněních, na popraskané ústní koutky a vrací pružnost drsné suché pokožce.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek